יפעת כלכלה וחשבונאות משפטית

למעלה מ 30 שנות ניסיון במתן חוות דעת כלכלית וחשבונאית לארגונים חברות ועורכי דין.

עבירות צווארון לבן

מעילות, גניבת נכסים (מוחשיים ובלתי מוחשיים) והונאות כספיות הן עבירות כלכליות נפוצות, המבוצעות מדי יום על-ידי עובדים ומנהלים בכל הדרגים, ספקים ולקוחות. כתוצאה מכך מפסידות חברות כסף רב, וכל יום שעובר ללא גילוי ההונאה או המעילה מביא עמו נזק עצום.

משרד יפעת חשבונאות חקירתית מתמחה בחקירת הונאות ומעילות ובאיתור אי-סדרים חשבונאיים. ניסיון של למעלה מ-30 שנה בתחום מאפשר לנו לשלב ידע חשבונאי, ביקורת חשבונות ושיטות חקירה מגוונות, במטרה לאתר אי-סדרים חשבונאיים ולחשוף את קיום המעילה והיקפה.

לאחר בחינה מעמיקה של מצב החברה – קיום והיקף המעילות, ההונאות ומעשי התרמית בחברה – מבצע צוות המשרד כימות של הנזקים שנוצרו (מיידיים ועתידיים), ובהתאם לצרכי הלקוח מספק דו"ח ביקורת או חוות דעת מומחה, לגבי דרכי הפעולה והתהליכים שיש לנקוט על-מנת למנוע הישנות מקרים דומים בעתיד.

לצד שיטות הביקורת והחקירה המסורתיות, מיישם צוות המשרד גם שיטות בדיקה מתוחכמות יותר, המספקות מענה הולם ויעיל להונאות ממוחשבות או טכנולוגיות. למשרדנו ניסיון רב בביצוע ביקורות בחו"ל מטעם תאגידים ישראלים ו/או גורמים זרים. ביקורות אלו מבוצעות על-ידי שותפי המשרד ואנשי צוות מנוסים ומיומנים.

איתור פרצות הונאה ודרכים לסגירתן

אם עובד מעל באמונך, אם בוצעה תרמית בארגון או אם רומית ע"י ספק, לא נוכל להשיב את הזמן לאחור – אך ביכולתנו לאתר את הפרצות שאפשרו את ביצוע ההונאה, להציע דרכים לסגירתן ולסייע בכימות הנזק שנגרם, לצורך הגשת תביעה לחברת הביטוח או נגד העבריין.

אנו מבצעים חקירת מעילות והונאות לארגונים ולחברות מכל רחבי הארץ וכן מתן חוות דעת מומחה לתובעים, נתבעים ובתי משפט.

מה תפקידו של חוקר מעילות והונאות?

מעילה והונאה כספית הן עבירות צווארון לבן המתבצעות בתדירות גבוהה למדי בעסקים, חברות וארגונים בישראל, ועלולות לגרום לנזק כלכלי משמעותי. מאחורי עבירות אלו עלולים לעמוד לא רק עובדים בדרגים שונים מתוך הארגון, אלא גם ספקים או לקוחות חיצוניים. כדי לחשוף ולעצור את המעילה או ההונאה, יש צורך בחקירת האירוע ובכימות של הנזק שנגרם, תיקון הליקויים שנוצרו בעקבותיו, הגשת תביעה לחברת הביטוח, ולפי החלטת הארגון – גם להגיש תלונה במשטרה.

חקירת מעילות והונאות מתמקדת בבחינת מצב הארגון וביצוע הערכה של היקף המעילה או ההונאה, יחד עם הנזק שנגרם או שייגרם כתוצאה ממנה. עורך החקירה מגיש להנהלת הארגון דו"ח מפורט של הליקויים שאפשרו את ביצוע העבירות, ניתוח חשבונאי של הפעולות שבאמצעותן הן בוצעו, ודרכי הפעולה המומלצות להמשך הטיפול במקרה.

חשיבותה של חקירה איכותית: טיפול בנזק ומניעת עבירות עתידיות

על מנת לאתר מעילות והונאות בארגון במהירות וללא גרימת נזק נוסף, יש להיעזר במומחה לביקורת חקירתית הבקיא בכלכלה וחשבונאות משפטית, ומכיר את השיטות האפקטיביות והטובות ביותר לאיתור מעילות והונאות. החוקר נדרש לחשוף את הנסיבות שאפשרו את ביצוע העבירה, להסיק מסקנות מהאירוע ולהנחות את הארגון כיצד יש לפעול למניעת הישנות המקרה, או מקרים דומים לו בעתיד.

בכל מקרה של חשד למעילה או הונאה – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר לייעוץ ראשוני או לביצוע חקירה מיידית.

חקירות מעילות והונאות

מעילות, גניבת נכסים (מוחשיים ובלתי מוחשיים) והונאות כספיות הן עבירות כלכליות נפוצות, המבוצעות מדי יום על-ידי עובדים ומנהלים בכל הדרגים, ספקים ולקוחות. כתוצאה מכך מפסידות

קרא עוד »

אודות

בועז יפעת, רואה חשבון בכיר ומומחה לכלכלה, חשבונאות משפטית וביקורת חקירתית, לשעבר סגן ניצב ביחידה הארצית לחקירות הונאה של משטרת ישראל. עם ניסיון של יותר מ-25 שנה בחקירות, ראיית חשבון, כלכלה ופיננסים, ואחרי שנים של התמחות ממוקדת בענף הביקורת החקירתית, הקמתי את משרד יפעת – כלכלה וחשבונאות משפטית.