יפעת כלכלה וחשבונאות משפטית

למעלה מ 30 שנות ניסיון במתן חוות דעת כלכלית וחשבונאית לארגונים חברות ועורכי דין.

תשקיף מטעה – אחריות לטעויות בתשקיף

הנפקות של מניות ואגרות חוב בבורסות הן מקור החיים לפיתוח הכלכלה. מאחר והעברת כסף מהציבור לחברות כרוכה באחריות לכספי הציבור, נדרש מי שרוצה להנפיק לחשוף את עסקיו, וזה נעשה באמצעות התשקיף. כדי שהמנפיק לא יחשוב שקוסמטיקה ומתיחת פנים בלבד מספיקות לצורך רכישת אמון הציבור, החוק קובע גם אחריות כלפי הציבור של המנפיק ובעלי מקצוע שסייעו בידיו.

מעת לעת מתגלים בשוק ההון פירות באושים, ובמקרים כאלה החוק מאפשר לציבור, שניזוק עקב הטעיות שהיו בתשקיף, לתבוע את מי שהיו אחראים לטעויות ובעטיין לנזקים שנגרמו לו.

כחלק משירותי המשרד, אנחנו מסייעים בבדיקות מצגים מטעים בתשקיפים. במידה ואנחנו מוצאים מצגים מטעים, ועורכי הדין מחליטים להגיש תביעה, אנחנו מכינים חוות דעת מומחה המצביעה על ההטעיות בתשקיף, ומסייעים גם בחישוב הנזק למשקיעים.

במאמרים הבאים תוכלו ללמוד על מי חלה האחריות לטעויות בתשקיף, מי יכול לתבוע בגין פרט מטעה, ביטול רכישה בגלל הטעיה בתשקיף, מהם הפיצויים שהציבור שנפגע בגין הטעיות בתשקיף יכול לקבל ועוד.

אודות

בועז יפעת, רואה חשבון בכיר ומומחה לכלכלה, חשבונאות משפטית וביקורת חקירתית, לשעבר סגן ניצב ביחידה הארצית לחקירות הונאה של משטרת ישראל. עם ניסיון של יותר מ-25 שנה בחקירות, ראיית חשבון, כלכלה ופיננסים, ואחרי שנים של התמחות ממוקדת בענף הביקורת החקירתית, הקמתי את משרד יפעת – כלכלה וחשבונאות משפטית.