יפעת כלכלה וחשבונאות משפטית

למעלה מ 30 שנות ניסיון במתן חוות דעת כלכלית וחשבונאית לארגונים חברות ועורכי דין.

חוק ניירות ערך

ביקורת חקירתית המוכרת גם בשמה המקצועי כחשבונאות וכלכלה חקירתית הינה אומנות שנועדה לאתר ולכמת מעילות וגניבות עובדים, הונאות של שותפים, גניבות על ידי ספקים ונותני שירותים.

במהלך השנים משרדנו טיפל במקרים רבים של מעילות, גניבות והונאות, תוך ביצוע ביקורת חקירתית מקיפה ומקצועית לכימות הנזק הכלכלי שנגרם.

במסגרת הביקורת החקירתית, אנו מבצעים :

המבקר החקירתי צריך להיות בעל ידע והבנה בהליכים כלכליים מורכבים; בעל יכולת ניתוח חשבונאי של מסמכים ורשומות הנהלת חשבונות; בעל הבנה של המאפיינים הנפשיים של מבצע הגניבה ההונאה והמעילה; בעל ידע וניסיון בחקירות פרונטאליות של מבצעי הונאה; בעל יכולת הבעה טובה בכתב ובעל פה, כדי להציג את ממצאי חקירתו; בעל ניסיון ויכולת להופעה בבתי משפט באם יידרש למסור עדות על ממצאי חקירתו.

לאחר איתור המעילה, ההונאה או הגניבה, נדרש לחשב את הנזק שנגרם לארגון כתוצאה מכך. חישוב הנזק שנגרם דרוש ממספר סיבות, ולאו דווקא בסדר חשיבות זה:

  • הגשת דוח להנהלה.
  • הגשת תלונה לגופי אכיפה כגון יחידות לחקירת הונאות במשטרת ישראל, גופי חקירה של רשות המיסים ומחלקת החקירות של הרשות לניירות ערך. הליך הגשת תלונה יתבצע רק על פי דרישת הלקוח.
  • הגשת תביעה לביטוח במידה ולחברה יש ביטוח מפני גניבות, הונאות ומעילות של עובדים, לקוחות ונותני שירותים.

מי יכול לתבוע בגין פרט מטעה

מי יכול לתבוע בגין נזק שנגרם מפירסום תשקיף מטעה? האחריות למידע שבתשקיף היא בשני רבדים: לגבי השוק הראשוני ולגבי השוק המשני. בשוק הראשוני, האחריות היא

קרא עוד »

על מה מסתמך המשקיע?

עד כמה ומתי יכול משקיע לטעון שנגרם לו נזק, כיוון שבשיקולי השקעתו הביא בחשבון פרט מטעה בתשקיף, או לא הביא בחשבון פרט חסר? בסעיף 31

קרא עוד »

אודות

בועז יפעת, רואה חשבון בכיר ומומחה לכלכלה, חשבונאות משפטית וביקורת חקירתית, לשעבר סגן ניצב ביחידה הארצית לחקירות הונאה של משטרת ישראל. עם ניסיון של יותר מ-25 שנה בחקירות, ראיית חשבון, כלכלה ופיננסים, ואחרי שנים של התמחות ממוקדת בענף הביקורת החקירתית, הקמתי את משרד יפעת – כלכלה וחשבונאות משפטית.